Andrea Anjeli dobio uslovnu kaznu zatvora

Nekadašnji predsjednik Juventusa Andrea Anjeli nagodio se u procesu zbog lažnog knjigovodstva i dobio uslovnu kaznu zatvora od 20 mjeseci.

U istom procesu, bivši potpredsjednik kluba Pavel Nedved dobio je 14 mjeseci uslovne kazne, a bivši sportski direktor Fabio Paratići 18 mjeseci.

Bivši izvršni direktor Maurisio Arivabene oslobođen je svih optužbi. Juventus je kažnjen sa 156.000 evra i postigao je nagodbu sa oko 75 investitora, kojima će isplatiti nešto više od milion evra.

Klub je u saopštenju naglasio da i dalje smatra da je postupao ispravno, ali da je nagodba u interesu društva, akcionara i svih zainteresovanih strana.

Slučaj, koji je pokrenut 2021. godine, doveo je do ostavke Anjelija i cijelog upravnog odbora Juventusa 2022. godine. Anjeli je potom suspendovan u dva navrata, a posljednja zabrana ističe u oktobru.

Juventus je zbog finansijskih nepravilnosti prošle sezone kažnjen oduzimanjem 10 bodova u Seriji A, dok ga je Uefa isključila iz Lige konferencija.

Optužbe su se odnosile na nelegalne provizije pri transferima i pozajmicama igrača, nezakonito upravljanje platama fudbalera, kao i na sumnju da su investitori obmanjivani fiktivnim fakturama kojima je vještački prikazivan prihod kluba.

Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.