Arsenal krenuo agresivno: Potpisali španskog vezistu i dogovorili se sa najtraženijim napadačem Evrope

Fudbalski klub Arsenal danas je obezbijedio dva velika potpisa.

“Tobdžije” su danas potpisale ugovor sa španskim vezistom Martinom Zubimendijem, koji je za 55 miliona funti stigao u London iz Real Sosijedada.

Španski reprezentativac se dovodio u vezi i sa Real Madridom ali je engleski klub bio brži i dogovorio transfer veziste, nakon što su Tomasu Partiju i Žoržinju istekli ugovori.

“Ovo je ogroman trenutak u mojoj karijeri. To je potez koji sam tražio i koji sam želio da napravim. Čim kročite ovdje, shvatite koliko su veliki ovaj klub i ovaj tim. Usmjerio sam pogled na Arsenal jer mi njihov stil igre odgovara. Nedavno su pokazali svoj potencijal, a najbolje tek dolazi“, kazao je Zubimendi.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Pored Španca, koji je za Real Sosijedad prethodne sezone odigrao 48 utakmica i postigao dva gola uz dvije asistencije, Arsenal se dogovorio sa Viktorom Đokerešom.

Najbolji strijelac Sportinga bio je jedan od najtraženijih napadača u ljetnjem prelaznom roku, a kako prenosi dobro obaviješeni Fabricio Romano dogovor Šveđanina i Arsenala je postignut, pa se uskoro očekuje finalizacija ovog transfera.

Prethodne sezone u dresu portugalskog kluba postigao je 54 gola za 52 odigrane utakmice.

Jasno je da bi Arsenal uvidio greške iz prethodnih sezona pa bi poslije dugo vremena “tobdžije” mogle da imaju napadača koji garantuje golove.

Pročitajte i ovo: Uprkos lošim prognozama, Musijala spreman već za drugi dio sezone