Fudbaleri Atletik Bilbaa nadigrali su Sevilju na svom ‘San Mamesu’ rezultatom 3:2 u 1. kolu španske LaLige.
Napadala je domaća ekipa u prvom poluvremenu tražeći vodeći gol, ali publika na San Mamesu morala je da sačeka 36. minut za slavlje. Niko Vilijams iznudio je penal, a zatim preuzeo odgovornost i uspješno ga realizovao.
Samo sedam minuta kasnije isti igrač promiješao je odbranu gostiju, da bi preciznim pasom na tacni poslužio Maroana Sanadija, kojem nije bilo teško da pogodi iz peterca i duplira prednost Atletik Bilbaa.
Drugo poluvrijeme počelo je inicijativom Baskijaca, ali sve je to u 60. minutu presjekao fudbaler Sevilje, Dodi Lukebakio, koji je postigao prelijep pogodak – lansirao je projektil sa oko 30 metara i pogodio od desne stative.
🔚 𝗙𝗜𝗡𝗔𝗟 𝗜 𝗚𝗢𝗢𝗢𝗢𝗢𝗔𝗔𝗔𝗔𝗭𝗘𝗘𝗘𝗘𝗘𝗡 🥳
— Athletic Club (@AthleticClub) August 17, 2025
El Athletic arranca @LaLiga con una gran victoria en San Mamés.
🔝 Bikain, talde!#AthleticSevilla #AthleticClub 🦁 pic.twitter.com/pTyEeSbwSz
Momentum je u nastavku bio na strani tima iz Andaluzije, a inicijativa je krunisana u 72. minutu novim pogotkom van šesnaesterca. Strijelac je bio Lusijen Agume.
Sabrali su se fudbaleri Bilbaa, kojima je bilo potrebno svega devet minuta da stignu do nove prednosti. Igrao se 80. minut kada je Niko Vilijams fenomenalno izbjegao ofsajd zamku, da bi potom asistirao usamljenom Robertu Navaru na ivici peterca, koji pogađa malu mrežu za, ispostaviće se, konačnih 3:2.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.


