Vlasnici Atletiko Madrida su u poodmaklim pregovorima o prodaji većinskog udjela u klubu američkom investicionom fondu Apollo Global Management.
Apollo bi mogao da preuzme dio udjela koji trenutno posjeduju izvršni direktor Migel Anhel Hil Marin i predsjednik upravnog odbora Enrike Sereso.
Prema drugom izvoru, to bi se moglo dogoditi kupovinom akcija koje su trenutno u vlasništvu drugog investicionog fonda Ares Management.
Rival watch: Apollo plans to announce its acquisition of Atlético Madrid next summer, immediately after the 2025/2026 season. The agreement has already been reached, and both parties consider the deal a done deal.
— Wal (@walchavito) September 19, 2025
They plan to sack Simeone.
As per @Dvinuesa pic.twitter.com/lz8ueEvryX
Treći izvor Reutersa tvrdi da postoji opcija da Apollo preuzme manjinski udio, ali da ga naknadno poveća na preko 50 odsto.
Španska štampa procjenjuje da je trenutna vrijednost Atletiko Madrida oko 2,5 milijardi eura. Hil Marin, Sereso i Ares Menadžment posjeduju oko 70% akcija kluba, dok preostali dio drži kompanija Quantum Pacific.
Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.


