Atletiko se pojačava iz Bundeslige

Fudbaler Štutgarta Enco Milot velika je želja trenera Atletiko Madrida, Dijega ‘Ćola’ Simeonea, prenose tamošnji mediji.

Francuski fudbaler može da pokriva više pozicija u veznom redu, ima 23 godine i odlično se uklapa u stil igre ‘Jorgandžija’.

Atletiko i dalje radi na podmlađivanju ekipe, a osim Lenglea i Musoa, koji su ostali u Madridu nakon pozajmica, stiglo je čak pet fudbalera između 22 i 24 godine.

Aleks Baena, Džoni Kardozo, Tijago Almada, Mateo Ruđeri i Mark Pubil su već dio Atletika, a uskoro bi im se mogao pridružiti i Milot.

On ima ugovor sa Štutgartom do 2028. godine, tržišna vrijednost procijenjena mu je na 35.000.000 evra, ali bi Jorgandžije mogle da ga angažuju za znatno manje novca.

Kvaka je u izlaznoj klauzuli postavljenoj na 20.000.000 evra. Atletiko je već počeo pregovore sa agentima momka koji osjeća da je prerastao Štugart i da je vrijeme za novi izazov.

Prošle sezone je na 43 utakmice u svim takmičenjima isporučio 12 golova i osam asistencija..

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

2 Komentara

    Odlican izbor

    I treba

Komentarisanje nije dozvoljeno.