Aurelio de Laurentis: Mogao sam opljačkati PSŽ za Hviču i Osimena

Predsednik Napolija Aurelio de Laurentis je poslednjih godina jako uspješan u fudbalu sa dvije osvojene titule u tri sezone.

Aurelio de Laurentis u intervjuu za Korijere dela Sera pričao zbog čega je bio primoran da proda Hviču Kvaracheliju Pari Sen Žermenu za 75.000.000 evra.

”Hviču sam prodao zato što je njegov menadžer prijetio da će aktivirati Član 17 iz ugovora.” rekao je on, a taj član omogućava da igrač jednostrano raskine ugovor, uz plaćenu odštetu.

”Poslije prve sezone koju je Gruzijac proveo kod nas, odmah smo se fokusirali na pregovore oko produžetka saradnje, povećanja plate, ponudili smo mu vrlo značajnu sumu, jer smo bili svjesni da će neka manja suma odmah privući zainteresovane sa svih strana svijeta. Ali, njegov menadžer Mamuka Jageli je imao drugačije planove za sebe i fudbalera. Želio je da se izbori za vrlo visoku komisiju od drugog kluba uz dodatak plate sa dvije cifre na početku za Kvaru.” dodao je on.

Na kraju je De Laurentis prošao finansijski mnogo lošije nego što je mogao koji mjesec ranije.

”Na kraju druge godine ugovora, kada se igralo Evropsko prvenstvo u Njemačkoj, odletjeli smo za Dizeldorf da utanačimo detalje nastavka saradnje, ali Mamuka je sve to odložio, tvrdeći da mu je Đuntoli obećao neki novac koji mu nije isplatio. Bila je to lako dokaziva laž. Trebalo je tada da prodam Hviču. Pari Sen Žermen mi je nudio više od 200.000.000 evra za njega i Osimena u paketu, ali obećao sam Konteu da ću ga zadržati.” otkrio je Aurelio de Laurentis.

Otkrio je i ko je trebao da zamijeni Hviču u gradu pod Vezuvom.

”Sa tim novcem koji nam je bio ponuđen plan je bio da dovedemo Viktora Đekereša.” podvukao je on.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.