Barselona želi 'kući', grad kaže ne

Barselonin ‘Kamp Nou’ je još uvijek u fazi rekonstrukcije, pa će fudbaleri kluba morati još malo da se strpe.

Gradske vlasti Barselone potvrdile su u utorak da Kamp Nou, čak ni uz ograničen kapacitet, nije spreman za povratak navijača.

Klub je planirao da ugosti oko 27.000 gledalaca u nedjelju protiv Real Sosijedada, ali opština još odbija da izda potrebne dozvole. Naravno, pozivajući se prvenstveno na bezbjednosne razloge.

Kao i prethodne dvije sezone, Barselona će da bude domaćin na Olimpijskom stadionu na Monžuiku, a tu će da gostuje i Pari Sen Žermen u utakmici 2.kola Lige šampiona 1. oktobra.

Troškovi cijele rekonstrukcije Kamp Noua procjenjuju se na 1,5 milijardi evra, a kapacitet obnovljenog stadiona biće 105.000 mjesta, čime će da postane najveći u Evropi.

Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.