Bernardo Silva 'zapjenio' poslije Arsenala: Imali su pet slobodnih dana, a mi jedva dva

Fudbaler Mančester sitija Bernardo Silva kritikovao je Premijer ligu poslije remija sa Arsenalom 1:1 u 5. kolu engleskog prvenstva.

Ekipa iz Mančestera je na ‘Emiratima’ vodila od 9. minuta golom Erlinga Halanda, ali nijesu izdržali – u 93. minutu Gabrijel Martineli donio je ‘Tobdžijama‘ bod.

Silva je poslije meča izjavio da su igrači Sitija ostali bez snage u završnici, zato što su samo dva i po dana ranije igrali meč Lige šampiona protiv Napolija.

”Da smo izgubili, ne bih ovo govorio. Ali realnost je da ne možemo doći do jedne od najvažnijih utakmica sezone sa takvim hendikepom u pogledu odmora. Nije pošteno. Imali su pet dana za oporavak, a mi dva i po. U jednoj od najvažnijih utakmica, ovo ne bi trebalo da se dešava.” rekao je Bernardo Silva.

Potom je istakao svoje lične probleme uoči ovog derbija.

”Nijesam bio u savršenoj formi, a ljudi koji nijesu igrali na najvišem nivou ne znaju kako je to. Ove utakmice zahtijevaju mnogo. Vidjeli smo kako se Husanov povrijedio. Jednostavno je frustrirajuće što nijesmo mogli da budemo u svom najboljem izdanju samo zbog odluke o rasporedu.” objasnio je Bernardo Silva.

Na kraju je apelovao na Premijer ligu da nešto promijeni.

”Osjetio sam razliku u prvom poluvremenu. Na ovom nivou, igrajući u gostima protiv jednog od najboljih timova u ligi, potreban vam je bar još jedan dan za oporavak, s obzirom na putovanje. Nije bitno da li je Arsenal imao četiri, pet ili šest dana, samo nam dajte još jedan i onda je utakmica ravnopravna. Dva i po dana nijesu dovoljna da se naša tijela oporave i igraju na najvišem nivou.” podvukao je Bernardo Silva.

Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.