"SAN MAMES" NEOSVOJIV: Bilbao u ritmu - ni Đirona nije izdržala (VIDEO)

U posljednjem meču 25. kola LaLige Atletik Bilbao je na “San Mamesu” savladalo Đironu sa 3:2.

Baskijci su stigli do 49. boda u sezoni, nastavili su borbu za Ligu šampiona, dok je Đirona pretrpjela drugi vezani poraz.

Takođe, treba istaći da je za ekipu Ernesta Valverdea ovo deveti vezani trijumf na svom terenu u svim takmičenjima.

Veoma dobar fudbal viđen je u Baskiji, a domaćin se na kraju zasluženo radovao.

Već u drugom minutu Bilbao je poveo, a strijelac je bio Berenger.

Đirona je mogla da izjednači veoma brzo, ali je dvije sjajne šanse propustio Viktor Cigangov.

Ukrajinac se ipak ispravio u 49. minutu kada je uspio da savlada Simona, nakon dodavanja Martina.

Nije dugo trajalo slavlje Katalonaca.

Sedam minuta kasnije ponovo je u centru pažnje bio Berenger koji je svojim drugim golom vratio prednost domaćinu.

Dobar momentum u svojoj igri Bilbao je iskoristio u 60. minutu kada je Injaki Vilijams povisio na 3:1.

Đirona je nakon toga sve karte bacila na napad, ali je samo golom Erika Garsije u 75. minutu ublažila poraz.

Istina, imali su gosti fantastičnu šansu u nadoknadi, ali je Vivijan sa gol crte izbacio loptu nakon udarca Solisa.