Budućnost počela pripreme - nikad kraći odmor, nikad veća želja, nestrpljenje pred evropski žrijeb 17. jula

Nikad kraći odmor, a opet su se uželjeli rada, barem po riječima trenera Ivana Brnovića – fudbaleri Budućnosti počeli su pripreme za takmičarsku sezonu 2025/26!

Nakon dominantno osvojene titule slijedi sezona velikih očekivanja, prije svega evropskih, jer će Budućnost premijerno biti nosilac na žrijebu prvog gola kvalifikacija za Ligu šampiona.

„Na prozivci se pojavilo svega 15 igrača, ali smo i ponosni što imamo 11 reprezentativaca u raznim reprezentativnim selekcijama – od A selekcije, preko mlade do U19 i U17 selekcije“, rekao je trener Brnović, koji će na treninzima imati veliki broj mladih igrača.

„Priključili smo veliki broj momaka iz kadetskog i omladinskog pogona, a najvažnije od svega je da su momci na okupljanje stigli zdravi, odmorni i – nadam se – željni rada“.

Glavni dio priprema Budućnost će odraditi u Sloveniji, gdje putuje 16. juna.

Plavo-bijeli će u Moravskim Toplicama odigrati četiri prijateljska duela, a protivnici su Vardar (17. jun), Rapid iz Bukurešta (21. jun), Mura (25. jun) i Slaven Belupo (29. jun).

„Moj lični utisak je da smo se nekako uželjeli rada. Kada se viđate i radite svakodnevno i odjednom prestanete na 15 dana – nekako fali taj momenat. Srdačno smo se pozdravili pri povratku, objasnili plan i program i krenuli u rad“, dodao je Brnović.

Na početku priprema se pojavilo jedno novo-staro ime u plavoj svlačinici: Milan Vušurović je ponovo zadužio opremu Budućnosti potpisavši ugovor na dvije godine.

„Milan je poznato ime u našim okvirima, imao je lijepu karijeru u inostranstvu, bio reprezentativac… Imao smo kontakt i zimus, ali ga Mornar nije puštao i sada su nam se poklopile ambicije. Vušurović je tip igrača koji nam treba, i zbog fizičkih karakteristika, ali i taktičkih stvari. Pored toga vjerujem da će donijeti i kvalitet“, istile Brnović, prenosi sajt kluba.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

„Naredno pojačanje bi mogao da bude Argentinac Lionel Strumija koji igra na poziciji defanzivnog veznog igrača. Trebao bi da stigne u Podgoricu u naredna dva dana, a nakon što prođe obavezne preglede – potpisaće. Imamo u planu da dovedemo još jednog štopera, a u potrazi smo i za polušpicem“.

Žrijeb je ono što se čeka…

„Taj žrijeb je u podsvjesti svih nas. Da budemo iskreni, imali smo malo sreće sa licencom, a onda i sa razvojem situacije u Moldaviji gdje je Milsami osvojio titulu. Ne bih da zvuči kako smo neskromni, ali nam je potreban i taj treći korak sreće“, govori Ivan Brnović, komentarišući to što je Budućnost povlašćena.

„Sreću treba zaslužiti, a mislim da smo je negdje zaslužili odnosom prema radu, jer smo ozbiljno razmišljali i kada smo ovjerili titulu, svakoga poštovali, pa se nadam da će se taj odnos nagraditi kako bismo imali sreće na žrijebu“.

Pročitajte i ovo: Đurović poslije šest godina napušta Jadran – na pripremama se bori za prvo veliko takmičenje sa reprezentacijom