Trener Bajer Leverkuzena Ćabi Alonso sumirao je utiske poslije poraza u finalu Lige Evrope od Atalante rezultatom 3:0.
Atalanta je pobedila rezultatom 3:0, a sva tri pogotka za izabranike Đanpjera Gasperinija postigao je krilni napadač Ademola Lukman.
Farmaceuti su od starta sezone odigrali 51 meč bez poraza prije kontinentalnog finala u Dablinu.
”Atalanta je bila veoma hrabra i nije prezala od individualnih borbi na terenu. Čak i kada smo imali kakvu-takvu priliku da preokrenemo stvari u svoju korist, oni su se veoma dobro branili i nijesmo mogli da stvaramo prilike. Nije to samo slučaj ove sezone, nego znatno duže.” rekao je Alonso.
"Atalanta passou por cima de nós, mas isso não muda minha forma de pensar nem meu carinho por estes jogadores.
— Sala12 (@OficialSala12) May 23, 2024
Aprendemos. Estas derrotas em uma final não são esquecidas. Nossa atitude foi boa, mas a intensidade da Atalanta foi muito grande. A equipe deu tudo".
🗣️ Xabi Alonso pic.twitter.com/EtQlt0pqi0
”Poraz definitivno boli, ali moramo da ga iskoristimo na pozitivan način. Ono što smo mi uspjeli je nevjerovatno i moramo biti ponosni. Imali smo veliku priliku da produžimo niz i dali smo maksimum, ali to ipak nije bilo dovoljno. Svi smo morali bolje, pa i ja kao trener.” zaključio je Ćabi Alonso.
Bajer za vikend ima priliku da osvoji drugi trofej u sezoni – posle Bundeslige – jer će u finalu DFB kupa snage odmjeriti sa Kajzerslauternom.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.


