Engleski tim u završnici
Fudbaleri Čelsija savladali su Palmeiras sa 2:1 i zakazali meč protiv Fluminensea, u polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva.
Tužan uvod imao je meč između londonskog i kluba iz Sao Paula, a tokom minuta ćutanja u centru pažnje bio je igrač “plavaca” Pedro Neto, veliki prijatelj i saigrač Dioga Žute iz portugalske reprezentacije.
Čelsi je odlično otvorio utakmicu na stadionu u Filadelfiji.
Kol Palmer dobio je loptu od Trevora Čalobe, ušao u kazneni prostor i rutinski pogodio mrežu Palmeirasa.
Uzvratio je brazilski tim preko Estevaa, momka koji će od sljedeće sezone biti član Čelsija.
Poslije dodavanja Ričarda Riosa, zakucao je loptu pod prečku gola Roberta Sančesa.
Uz mnogo sreće Čelsi je dao gol vrijedan plasmana u polufinale. Malo Gusto je ubacio loptu pred gol Palmeirasa, a ona se najprije odbila od Bruna Fuhsa i potom od golmana Vevertona i završila u mreži, pa je londonski tim na taj način spriječio brazilsko polufinale.
“Mislim da smo u prvom poluvremenu kontrolisali igru. Nismo primili gol, postigli smo pogodak i mogli smo da ih damo još nekoliko. U drugom dijelu, oni su bili bolji od nas i dali su gol. Igra se tada malo promijenila, ali mislim da smo u posljednjih 20 do 25 minuta ponovo bili dominantni i da smo zaslužili pobjedu”, rekao je poslije utakmice menadžer londonskog kluba Enco Mareska.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.



Čedo
Celsi je dobar
Dragutin
Ooo pa idealnoo!!