Radomir Đalović je sa Rijekom poslije duple krune uspio da izbori i sigurnu jesen u Evropi, ali nova sezona u HNL nije dobro počela za ekipu sa Rujevice.
Dinamo je golovima Diona Belja stigao do trijumfa na Rujevici i ostavio Rijeku na pet bodova zaostatka.
Golovi koji su odlučili pobjednika došli su u prvom poluvremenu, a iako je u nastavku Rijeka imala nekoliko pokušaja da zatrese mrežu “modrih”, golman Ivan Nevistić ostao je nesavladan i nakon trećeg kola HNL.
Nakon utakmice crnogorski stručnjak na klupi Rijeke, Radomir Đalović čestitao je protiniku na pobjedi i istakao da je njegovu ekipu loša igra u prvom poluvremenu koštala poraza.
“Pravi derbi, jedna teška utakmica, vidjeli ste i sami da smo prvo poluvrijeme prespavali. Nismo imali energiju, nismo bili kakvi smo htjeli. Pravili smo greške i primili jeftine golove. Govorio sam prije utakmice da je energija bitna, ali se vidjelo da je mi nijesmo imali u prvom poluvremenu. Sigurno da je utakmica u Irskoj ostavila traga, ali i nedostatak Petroviča. Pokazali smo reakciju u drugom poluvremenu, bili odlični, imali prilike… Da smo postigli jedan gol, bilo bi vatreno. Dinamo je iskoristio svoje šanse u prvom, mi nijesmo svoje u drugom i čestitam im na pobjedi”, rekao je Đalović.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.
Rijeku sada čeka dvomeč sa PAOK-om gdje će pokušati da obezbijedi učešće u grupnoj fazi Lige Evrope, a već 31. avgusta gostovaće Hajduku u Splitu.
Pročitajte i ovo: Treće kolo Meridianbet 1. CFL – Sutjesku čeka novi derbi, Budućnost pod reflektorima u Tivtu



Janko
Sta je tu je