Atletiko Madrid u utorak veče gostuje gradskom rivalu Real Madridu u dvomeču osmine finala Lige šampiona.
Ekipa koju predvodi Dijego Simeone neporažena je u sedam uzastopnih derbija sa “Kraljevskim klubom”, a trenutno su u seriji od osam mečeva bez poraza u svim takmičenjima.
“Biće to nešto spektakularno za Madrid, za grad, da imamo ovu utakmicu u kojoj Real Madrid igra s Atletiko Madridom. Takođe i za Španiju, pošto to znači da će španski tim sigurno biti u četvrtfinalu i to je prilično dobro. Za nas koji smo učesnici utakmice – treba da uživamo, apsolutno da uživamo u njoj. Ovo je ekstremno važna utakmica protiv rivala kojeg mnogo poštujemo, spremni smo za bilo šta”, kaže Simone i dodaje:
“Oduvijek sam se ugledao na Barselonu i Real zbog njihove istorije i to se nije promijenilo. Istorije ta dva kluba su nevjerovatne. A i mi rastemo na jedan čist način, to je divno.”
Fudbaler Atletiko Madrida Rodrigo de Paul naglavaša da su svi u ekipi svjesni težine zadatka.
“Odsustvo Belingema biće važno za njih, ali oni su Real Madrid i imaju još mnogo vrhunskih igrača. Osim toga, iskusni su u ovom takmičenju. Ono što mogu da kažem jeste da je potrebno da budemo ekstremno fokusirani mentalno i fizički, i da razumijemo da će te utakmice biti mentalno i fizički iscrpljujuće. Ali spremni smo. Jako smo uzbuđeni”, ističe De Paul.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.
Utakmica se igra u utorak od 21 čas na stadionu Santijago Bernabeu.


