Risto Lakić u srijedu je postao predsjednik Udruženja klubova FSCG Centar, a u borbi za tu pozicju bio je sa Draganom Vujovićem, kog je pobijedio za tri glasa više.
U okviru posljednje tačke dnevnog reda Skupštine riječ je imao i Miodrag Džudović, nekadašnji reprezentativac, bivši trener Budućnosti, a sada predsjednik Udruženja trenera.
On je izjavio da je i Udruženje trenera bilo pod pritiskom.
“Od avgusta su krenuli pritisci na trenersku organizaciju, ucjenjivanja, pozivi… Odgovorno tvrdim da nikoga nisam zvao ili ubjeđivao da glasa ovako ili onako. Moja savjest je čista.” rekao je Džudović, istakavši da su iz Fudbalskog kluba Budućnost ucjenjivai trenere i pozivali ih na razgovor zbog izbora predsjednika, a tvrdi i da je i on sam dobijao pozive.
“Rečeno mi je da će mi, kako se vlast promijeni, biti zatvorena vrata svih klubova u Crnoj Gori i Republici Srpskoj. Glasao sam za Lakića zato što sam radio sa njim i proveo divno vrijeme tokom kojeg sam shvatio da je čovjek koji može da pruži dobru budućnost našem fudbalu.” zaključio je Džudović.


