Fudbaleri Crvene zvezde donirali premije u humanitarne svrhe

Nakon pobjede u Vječitom derbiju, fudbaleri Crvene zvezde odlučili su da premije, u visini od 200.000 eura, doniraju u humanitarne svrhe.

Uprava Zvezde je nagradila izdašno ekipu poslije derbija, sa 200.000 evra, ali fudbaleri šampiona Srbije odlučili su da cjelokupan iznos doniraju u humanitarne svrhe.

”Premije u iznosu od 200 hiljada evra će se podijeliti na četiri dijela i pružiti pomoć onima koji se bore sa najvažnijim životnim bitkama. Naši navijači već duži vremenski period prikupljaju novac za liječenje ovih dječaka i devojčica, a igrači Crvene zvezde su odlučili da se pridruže akciji zvezdaša i pomognu baš njima.”

”Viktor Miletić je dječak koji se već dugo bori sa teškom bolešću i njemu će biti donirano 100 hiljada evra. Za liječenje Lazara Maksimovića naši igrači će donirati 65 hiljada evra. Crveno-bijeli će pomoć pružiti i Mariji Mitrović, a donacija će iznositi 25 hiljada evra. Četvrti dio premija, iznos od 10 hiljada evra će biti proslijeđen djevojčicama Petri i Veri Vojnović.”

”Humanost je oduvijek bila odlika velikih ljudi, a to su potvrdili i igrači Crvene zvezde. Još jednom se dokazalo da je Zvezda više od kluba. Pored sportskih uspjeha i istorijskih pobjeda, naš klub i igrači ostaju posvećeni i onima kojima je pomoć najpotrebnija.” stoji u saopštenju FK Crvena zvezda.

Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.