GVARDIOLA O UGOVORU SA SITIJEM: Došao sam ovdje sa dugom kosom, pogledajte šta se desilo

Trener Mančester sitija Pep Gvardiola pred utakmicu sa Lajpcigom najmanje je pričao o samoj utakmici, a fokus je bio na povratku Kevina de Brujnea i njegovom ugovoru koji ističe 2025. godine.

Belgijanac je na višemjesečnoj pauzi koja će ga po mišljenju trenera “građana” usporiti i u natavku šampionata očekuje jak adut sa klupe.

“On nema više 21 godinu. Vrijeme leti, nažalost povreda se dogodila i mora dobro da se zaliječi. Ne očekujemo da sve bude savršeno nakon nedjelju dana od povratka. Korak po korak, moramo sa njim ispočetka, sa klupe… To je uvijek moćno oružje”, rekao je Gvardiola.

Gvardiola ima ugovor sa građanima do 2025. godine, a na pitanje o nastavku saradnje ističe da je to još uvijek dug period.

“Imam energije. Neću odgovoriti na to pitanje. Naravno, mogu sjutra da odem. Godinu dana je dug period u fudbalu. Došao sam ovdje sa dugom kosom, a pogledajte šta se desilo. Zadržao bih tim koji je osvojio 100 bodova u Premijer ligi vječno”, rekao je Gvardiola.

Uprkos lošijem startu sezone, španski stručnjak nema zamjerki za svoje igrače.

“Jedina utakmica u kojoj smo primili mnogo golova i dozvolili veliki broj šansi bila je ona protiv Čelsija. Sve ostalo je vrlo slično kao i prošle sezone. Protiv Liverpula smo primili gol iz dva udarca u okvir. Nismo na vrhu Premijer lige, ali sam zadovoljan. Ne bih pričao da nisam zadovoljan”, zaključio je Gvardiola.

Pročitajte i ovo: