Igrač Konga, Janik Bolasi došao je u kao slobodan igrač i potpisao kratkoročni ugovor.
Bolasi je nakon odlaska iz Rizespora na kraju prošle sezone ostao bez kluba.
Iz Svonsija su potvrdili da bi Janik Bolasi mogao da zaigra već u srijedu na gostovanju Lidsu.
On je većinu karijere proveo u Engleskoj ali je najduže bio član Kristal Palasu za koji je igrao četiri godine.
Za Palas je odigrao 144 meča i dao 13 golova. U Everton je prešao 2016. godine, ali zbog povreda nije mogao da pokaže svoj kvalitet.
Osim pmenutih klubova igrao je i za Plimut, Barnet, Bristol, Aston Vilu.
Bolasi je za reprezentaciju Konga odigrao je 50 utakmica.


