Janković poput Jovetića: Trijumf za selektora, važno je da imamo cilj u budućnosti

Marko Janković prezadovoljan poslije pobjede nad Turskom

Poput Stevana Jovetića i Marko Janković je uspjeh u meču sa Turskom posvetio prvo selektoru Robertu Prosinečkom, a onda i kolegama iz ekipe.

“Sokoli” su odigrali najbolju utakmicu u Ligi nacija i savladali favorita grupe.

“Ova pobjeda je isključivo za selektora Roberta Prosinečkog i za sve nas koji smo prošli teške trenutke. Nadam se da idemo ka nekim boljim stvarima u budućnosti”, rekao je Janković za RTCG.

Ekipa je željela da odreaguje poslije pet uzastopnih poraza.

“Bila je izuzetna teška utakmica, po ne baš lakom terenu. Momci su pokazali volju i želju. Iako nam rezultatski nije bila bitna utakmica, željeli smo pozitivan rezultat zbog lošeg perioda. Na kraju mislim da smo zasluženo slavili.”

Od ispadanja u C diviziju, važniji je pravac u kojem će ići naš nacionalni tim u budućnosti.

“U fudbalu se nekada dobija, nekada gubi. Večeras smo pobijedili, sada nas čeka grupa C. Mislim da je ovo pokazatelj kako bi trebali da igramo, što ne znači da ćemo i u C grupi svakog dobijati. Važno je da imamo pravac kojem težimo. Za kraj ciklusa važna pobjeda i lijepo je ovako završiti”, poentirao je Janković.

Pročitajte i ovo: Jovetić: Pobjeda za selektora, imao sam osjećaj da su svi digli ruke od nas