Kapiten Stevan Jovetić zadovoljan je igrom protiv Turske
Pobjedu nad Turskom na kraju Lige nacija, kapiten Stevan Jovetić posvetio je selektoru Robertu Prosinečkom.
Najbolji igrač “sokola” bio je srećan jer je prekinut loš niz rezultata nacionalnog tima.
“Prošli smo kroz veoma težak period u posljednjih nekoliko mjeseci. Imali smo loše rezultate. Sigurno nam je trebala ovakva pobjeda, protiv rivala kakav je Turska, znači još više. Čestitao bih saigračima i pobjedu bih posvetio selektoru”, rekao je Jovetić za RTCG.
Meč je obilježio Nikola Krstović, koji je dominirao i sa tri pogotka srušio Tursku.
“Krstović je bio sjajan, borio se, pomagao odbrani. Stigla je nagrada, het-trik. Ne zna se koji je gol ljepši. Svi smo srećni zbog njega.”
Nije bilo lako odigrati protiv jake reprezentacije u trenutku kada je tim bio u seriji od pet poraza.
“Preteško je bilo. Imao sam osjećaj da su svi digli ruke od nas. Mislim da smo u najdelikatnijem trenutku pokazali kvalitet. Cijelu Ligu naciju igrali smo bez pola ekipe. Kao da se to nekad zaboravlja. To nije lako ni najjačim selekcijama, a ne nama.”
Turska je bila favorit u večerašnjoj utakmici, ali je Crna Gora iskoristila svoje šanse.
“Znali smo da moramo više da trčimo, da imaju sjajne igrače i da će dominirati sa loptom. Borili smo se, željeli više od njih i na kraju nas je Bog nagradio.”
Kapiten je na kraju bio realan.
“Mislim da je naše mjesto u C diviziji. Dobili smo ovu utakmicu, pa će biti priča da možemo sve više. Ali, Turska vrijedi 500 miliona, Vels 250, mi smo na 20-25. Željeli smo ovu godinu da završimo kako treba i sačekamo grupu za kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo”, zaključio je Jovetić.
Pročitajte i ovo: Crna Gora kakvu želimo da gledamo! Krstović “uništio” Tursku u Nikšiću (VIDEO)


