Lacio zadržao nade za Ligu šampiona, Sasuolo ide ka Seriji B

U okviru 36. kola italijanske Serije odigrana su tri utakmice u kojima je važnu pobjedu zabilježio Lacio, dok je Sasuolo poslije preokret poražen u Đenovi.

Lacio je u uvodnom meču današnjeg programa savladao Empoli na “Olimpiku” rezultatom 2:0.

Prvi gol došao je u 47. minutu nakon što je Zakanji izveo korner sa lijeve strane, koju je na petercu dočekao Patrik i poslao u mrežu Empolija.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Empoli nije ostao bez odgovora, prijetili su gosti ali mreža Mandasa ostala je netaknuta.

Da se treća uzastopna utakmica ova dva rivala završi pobjedom Lacija rezultatom 2:0 pobrinuo se Vesino golom u 89. minutu.

Lacio je ovom pobjedom sačuvao šansu da se i sljedeće godine takmiči u Ligi šampiona.

Atalanta i Roma su favoriti za petu poziciju, večeras igraju međusobni meč, gdje bi “boginja” mogla da se odvoji od Rimljana pred posljednja dva kola.

U utakmicama odigranim od 15 časova Đenova je poslije preokreta savladala Sasuolo (2:1) i umanjila šanse ekipi iz Ređo Emilije da ove sezone izbori opstanak.

Torino je istim rezultatom slavio na gostovanju Veroni takođe poslije preokreta koji je režirao dvostruki asisten Valentino Lazaro.