Lasana Dijara traži 65.000.000 od FIFA-e

Bivši reprezentativac Francuske, Lasana Dijara, pokrenuo je zahtjev za naknadu štete od 65 miliona eura od FIFA-e i Fudbalskog saveza Belgije.

Evropski sud prošlog oktobra presudio je da neki aspekti Fifa pravila o transferima nijesu u skladu sa zakonima EU o radu i konkurenciji.

Dijara, nekadašnji igrač Čelsija, Arsenala i Real Madrida, vodio je decenijsku pravnu bitku sa Fifa nakon raskida ugovora sa Lokomotivom iz Moskve.

Njegova advokatska kancelarija “Dupont Hissel” navela je da je zahtjev za odštetu pokrenut zbog neuspješnih pregovora o nagodbi sa Fifa i uključuje kompenzaciju kroz cijelu karijeru igrača.

”Lasana Dijara traži 65 miliona evra bruto, 35 miliona neto, od FIFA i Belgijskog fudbalskog saveza.” stoji u saopštenju.

Dijara je zbog spora propustio sezonu 2014/15, potom je igrao za Marsej, a karijeru je završio u Pari Sen Žermenu prije šest godina.

”Radim ovo za sebe, ali i za sve manje poznate igrače koji nemaju finansijske i psihološke resurse da se suprotstave Fifa pred sudom.” rekao je bivši fudbaler.

Njegovi advokati takođe pripremaju grupnu tužbu protiv Fifa i nekoliko nacionalnih saveza u Evropi, koja bi mogla da obuhvati 100.000 igrača u protekle dvije decenije.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.