Fudbalski klub Barselona savladao je večeras u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona u Benfiku u gostima, rezultatom 1:0.
Veliki peh za Barselonu dogodio se u 22. minutu kada je crveni karton zaradio Kubarsi, pa su izabranici Hansija Flika ostali sa desetoricom na terenu.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.
Nije u prvom poluvremenu viđeno ništa više od toga, pokušavali su gosti da probiju odbrambeni zid Benfike, ali im nije išlo.
Igrao se 61. minut kada je Rafinja “ukrao” loptu gostima i dok je komletna defanziva Benfike gledala, sa gotovo 20 metara savladao njihovog golmana za, ispostaviće se, konačan rezultat.
Pokušala je Benfika do kraja da izbori makar remi, a onda se pred sam kraj meča dogodila situacija u kojoj su se našli golman gostujućeg tima Šćešni i Andrea Beloteli. Tražili su domaći penal, ali su iz VAR sobe ustanovili da prekršaj nije bio za najstrožiju kaznu.
Barselona tako ima gol prednosti pred revanš meč koji će igrati na svom terenu 11. marta.
Detalje sa ostalih utakmica Lige šampiona pročitajte OVDJE.


