Lion ipak ostaje u Ligi 1

Nakon što im je usvojena žalba, velikan iz Francuske, Olimpik Lion, ipak ostaje u Ligi 1.

Lion su na saslušanju u sredu predstavljali predsjednica kompanije u čijem je većinskom vlasništvu klub, ujedno i nova predsjednica Liona Mišel Kang i novi generalni direktor kluba Mihael Gerlinger.

Čelnici kluba uspjeli su da obezbijede finansijske garancije koje je danas prihvatio apelacioni odbor Disciplinske komisije francuske Lige jedan poslije čega je poništena odluka o izbacivanju kluba u niži rang.

Čak i prije nego što je Fiudbalski savez zvanično donio odluku, klub je zahvalio komisiji za žalbe “što je prepoznala ambiciju novog rukovodstva kluba, odlučnog da obezbijedi ozbiljno upravljanje u budućnosti”.

”I da bi jasno pokazali svoju razliku od prethodnog rukovodstva, njegovi predstavnici su favorizovali diskretan dolazak, van vidokruga, oko 10 časova ujutru.” pišu francuski mediji.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.