Dosadašnji fudbaler Sevilje, Loik Bade, novo je pojačanje ekipe Erika ten Haga, Bajer Leverkuzena.
Zaradio je Bajer kao nikada ranije u klupskoj istoriji za jedan prelazni rok – 208.000.000 evra, ali je isto tako pokazao spremnost da zarađen novac uloži u renoviranje igračkog kadra kako bi spriječio povratak na nivo iz ranijih godina.
Leverkuzen je već potrošio više od polovine zarađenog novca na dvocifren broj pojačanja, a uskoro će se primaći i granici od 150.000.000 evra. Kako javljaju brojni relevantni mediji iz Njemačke i Francuske, Bajer je poslije višenedjeljnih pregovora sa Seviljom postigao dogovor o dovođenju Loika Badea.
Francuski štoper bio je interesantan nekolicini klubova iz Engleske, ali je odbio zov Premijer lige, pride zanemario interesovanje Intera koji je morao da proda nekog od svojih defanzivaca prije nego što krene u ofanzivu na bivšeg štopera Rena.
🚨🔴⚫️ Loïc Badé, on the verge of becoming new Bayer Leverkusen player from Sevilla.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) August 19, 2025
Deal done between clubs for €29m package and final details being sorted on player side, as @FabriceHawkins says.
Almost there. 🔜 pic.twitter.com/nXVbyfYPet
Leverkuzen će tako ući u novu sezonu sa znatno izmijenjenom defanzivnom linijom pošto je početkom prelaznog ekipu napustio Džonatan Ta, a na njegovo mjesto prije Badea stigao je i Džarel Kvansa iz Liverpula za 35.000.000 evra.
Loik Bade, koji je u uvodnoj fazi karijere prošao kroz mlađe kategorije Pariza i Avra, afirmisao se u Lansu. Pomenuti klub napustio je poslije samo jedne sezone ljeta 2021. godine kada ga je Ren platio 17.000.000 evra, a prije dolaska u Sevilju šest mjeseci proveo je na pozajmici u Notingem Forestu mada nije upisao nijedan nastup.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.


