Luis Enrike: Arsenal igra najbolji fudbal bez lopte

Trener PSŽ-a Luis Enrike nahvalio je protivnika u finalu Lige šampiona i osvajača Premijer lige, ekipu Arsenala.

Trener novog/starog prvaka Francuske i novog/starog finaliste Lige šampiona PSŽ-a Luis Enrike, sa novinarima je, deset dana pred meč sezone, razgovarao o izazovu zvanom Arsenal.

Na pitanje sagovornika kakav će uticaj na igru Arsenala u finalu imati činjenica da su u međuvremenu postali prvaci Engleske, Enrike je odgovorio:

“Niko ne zna. Zaslužili su da osvoje titulu, imali su nevjerovatnu sezonu. Imamo iskustva protiv Arsenala i Mikela Artete, znamo njihovu sposobnost da igraju sa i bez lopte, oni su najbolji tim na svijetu. To je veoma atraktivna kombinacija. Ako ne primite gol, a postignete gol, to je fantastično. Biće to teško finale, dva tima ulaze u utakmicu sa različitim pristupima. Moglo bi biti sjajno finale”.

Španski strateg je u superlativu pričao o radu Artete svih prethodnih godina na klupi Arsenala. Tvrdi da je njegov sunarodnik vratio ekipi pobjednički mentalitet. I ne samo to.

“On je donio taj pobednički mentalitet u Arsenal. “Topdžije” napreduju pod njegovim vođstvom već nekoliko sezona. Veoma su dobri sa loptom. Nijesmo uvijek imali posed protiv njih. Bez lopte, oni su najbolji tim u Evropi. Oni su šampioni Engleske. Oni su vrhunski protivnik. Poznavao sam Artetu u Barseloni kao igrača prije nego što je otišao u Pariz. On je fantastičan trener. Njihova statistika je nevjerovatna, i ofanzivno i defanzivno. Igrali smo protiv njih tri puta i uvijek je bilo teško. Bez lopte, oni su najbolji tim u Evropi. Udobno im je da se brane duboko i da vrše visok presing”, hvali kolegu Luis Enrike.

Očekuje spektakl u finalu.

“Biće to uzbudljivo finale. Jedva čekamo da ga igramo. Bio sam tamo posljednji put kada su izgubili, kao navijač Barse, sa svojim sinom. Bilo je dobro jer je Barsa pobijedila. Nadam se da ćemo pobijediti, ali biće to teška utakmica. Imaćemo podršku naših navijača, oni su nevjerovatni. Imaćemo prednost jer su nevjerovatni. Pokušaćemo da pokažemo koliko je fudbal sjajan”. zaključio je Luis Enrike.