Luis Sinistera napustio evropski fudbal

Doskorašnji fudbaler holandskog Fejnorda, Luis Sinistera, napustio je Roterdam i preselio se u Brazil.

Prije tri godine, kolumbijsko krilo Luis Sinistera iz Fejnorda je bio među traženijim igračima evropskog fudbala. Pominjao se kao želja Arsenala, Atletiko Madrida, Napolija, Olimpika iz Marselja, Bajer Leverkuzena.

Prešao je tog ljeta u Lids za 25.000.000 evra kao kapitalno pojačanje. Lids je ispao iz Premijer lige i nakon godinu dana je morao da proda Sinisteru kako bi izvukao većinu uloženog.

Kolumbijac je prešao na pozajmicu u Bornmut koji ga je prošlog ljeta otkupio za 23.400.000 evra. Ipak, ni na jugu Engleske se nije proslavio. Za dvije godine je upisao po četiri gola i asistencije i ovog ljeta dobio signal da mu je vrijeme isteklo.

Sinistera je izabrao da karijeru nastavi u Južnoj Americi. Danas je zvanično potvrđen kao novi član brazilskog velikana Kruzeira. U pitanju je pozajmica s opcijom otkupa, ali detalji nijesu poznati.

Sinistera je prvo pojačanje Kruzeira ovog ljeta i došao je kao želja portugalskog trenera Leonarda Žardima koji je početkom godine sjeo na klupu kluba iz Belo Oriznotea koji je trenurno trećeplasirani na tabeli Serije A i nada se borbi za titulu.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.