Mančester Siti proglašen za najbolji klub prethodne sezone

Aktuelni šampion Engleske, ekipa Mančester Sitija, na sinoćnoj ceremoniji u Parizu, proglašena je za najbolji klub u prethodnoj sezoni.

Na iznenađenje svih, Real Madrid je bio tek treća najbolja ekipa, iako su od mogućih 5. trofeja, osvojili čak 4.

Mančester Siti je osvojio Premier ligu, jer je bio samo 1. bod ispred Klopovog Liverpula, koji je osvojio oba domaća kupa, a u finalu Lige Šampiona je poražen upravo od Real Madrida. U generalnom plasmanu, Siti je bio prvi sa 1. trofejom i ispadanjem u 1/8 finala lige šampiona, Liverpul drugi sa 2. kupa i izgubljenim finalom Lige Šampiona, a Real tek treći sa osvojenom LaLigom, Ligom Šampiona, Španskim i Evropskim superkupom.

Posebno je iznenađujuće to što su Madriđani imali, sigurno, najteži put do trofeja u Ligi Šampiona, redom su pobjeđivali PSŽ, Čelsi, Mančester Siti i na kraju Liverpul u finalu.

Mančester Siti, Liverpul, Real Madrid
twitter/footyarena

Ovo je prvi put da se dodjeljuje ova nagrada, a za razliku od zlatne lopte, u glasanju ne učestvuju novinari. Mančester Siti je osvojio prvo mjesto zbog najviše nominacija u muškoj i ženskoj konkurenciji na ceremoniji.

Naravno da je ova dodjela izazvala mnogo reakcija, pa tako imun nije ostao ni Toni Kros, koji je svojim sarkastičnim tvitom poručio šta misli o tome. On je samo napisao ‘treća ekipa u 2021/22, zadovoljni?’ aludirajući na sve trofeje koje su osvojili prethodne sezone, za razliku od prvoplasirane ekipe Pepa Gvardiole.