Marko Silva je prvi čelnika Benfike

Trener Fulama Marko Silva prva je želja uprave Benfike da naslijedi Žozea Murinja na klupi ‘orlova’.

Sve je izvjesnije da će se Žoze Murinjo uskoro vratiti u Real Madrid. Alvaro Arbeloa je potpuno pogubio konce u svlačionici, a ni rezultati nijesu dobri.

Nezadovoljni igrači počeli su čak i da se biju međusobno, pa čitava situacija podsjeća na prošlu jesen, kada je probleme sa ponašanjem skupocjenih fudbalera imao Ćabi Alonso.

I španski i portugalski mediji navode da je Žoze Murinjo pred konačnim dogovorom o povratku u Madrid. Pominje se klauzula iz ugovora sa Benfikom o obeštećenju od 3.000.000 evra koje mora da bude uplaćeno najdalje 10 dana po završetku sezone za lisabonske Orlove. To znači da su Ruiju Košti vezane ruke iako bi rado zadržao trofejnog stručnjaka.

Svjesni da će uskoro ostati bez trenera, u Lisabonu su se već aktivirali u potrazu za Murinjovom zamjenom. Tamošnja A Bola tvrdi da je prvi pik ponovo Marko Silva iz Fulama.

Njegovo ime se i u prošlosti dovodilo u vezu sa Benfikom, kako za vrijeme mandata Ruija Košte, tako i kod bivšeg predsjednika Luisa Filipea Vijeire. Ovaj put Benfika igra na kartu Marija Branka, generalnog direktora koji je radio sa Silvom u Estorilu kada je počinjao trenersku karijeru, odmah po završetku igračke u istom klubu.

Silvin ugovor sa Fulamom ističe po završetku sezone i poslije petogodišnje saradnje došlo je vrijeme za veće izazove nego što je opstanak u Premijer ligi. Portugalac je u prvoj sezoni po dolasku u klub osvojio Čempionšip, a potom od Fulama napravio standardnog premijerligaša iz sredine tabele. Pokušavaju na Krejven kotidžu da ga zadrže, dok ga pored Benfike želi i Čelsi.