Predsjednik fudbalskih operacija Aston Vile, Monći, napustio je klub iz Birmingema, prenose tamošnji mediji.
Kako je prenio BBC odlazak 56-godišnjeg funkcionera je neizbježan, pošto Aston Vila još nije ostvarila pobjedu u Premijer ligi i poslije pet kola zauzima 18. mjesto na tabeli sa tri boda.
Monći je 2023. godine došao na Vila Park iz Sevilje, gdje je takođe sarađivao sa trenerom Emerijem. Oni su predvodili Aston Vilu do polufinala Lige konferencija, a ekipa je zauzela četvrto mjesto u Premijer ligi i plasirala se u Ligu šampiona.
🚨 Monchi is returning to his native Spain— largely for personal reasons — but is expected to remain in an advisory capacity to the Aston Villa ownership group, V Sports, as part of plans to restructure the football department.
— 𝐓𝐨𝐭𝐚𝐥 𝐕𝐢𝐥𝐥𝐚 (@Total_Villa) September 23, 2025
✍️ – [@J_Tanswell + @David_Ornstein] #avfc pic.twitter.com/tMktIfSdqC
Aston Vila je prošle sezone igrala u četvrtfinalu Lige šampiona, a eliminisana je u dvomeču protiv kasnijeg osvajača trofeja Pari Sen Žermena.
Osim što je bez pobjede u Premijer ligi, Aston Vila je postigla samo jedan gol u tih pet utakmica, a prošle sedmice eliminisana je iz Liga kupa.
Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.


