Montela proklizao u Nikšiću: "Utakmica u kojoj se fudbal malo igrao" (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Turske, porazom od Crne Gore ostala je bez direktnog plasmana u A Ligu nacija, pa će izabranici Vinćenca Montele do elitnog ranga ovog takmičenja morati kroz baraž.

Italijanski stručnjak Vinćenco Montela je bio vidno nezadovoljan stanjem terena na Gradskom stadionu u Nikšiću, a u jednom momentu pri davanju instrukcija proklizao je pored aut linije.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Pored ovog detalja, italijanski stručnjak je u finišu odgurnuo dječaka koji je držao loptu pored terena.

Nakon meča čestitao je Crnoj Gori na zasluženoj pobjedi ali nije propustio priliku da prokomentariše travnatu podlogu u Nikšiću.

“Bila je ovo fudbalska utakmica u kojoj se fudbal malo igrao. Travnjak je bio u jako lošem stanju za fudbal na ovom nivou. Bilo je teško i neobično igrati meč u Ligi nacija. Moji igrači su se borili do kraja, ali se moj tim više oslanja na igru sa više dodira u polju, što u ovakvim uslovima nije bilo moguće realizovati. Na kraju je protivnik bio fizički spremniji što im je donijelo bolji rezultat”, rekao je Montela nakon utakmice.

Crna Gora
Foto: REUTERS/Stevo Vasiljevic

Na pitanje da li smatra da je za njegov tim drugo mjesto u grupi 4, B Lige nacija neuspjeh, Montela je odgovorio:

“Daleko od toga da je ovo moj neuspjeh. Srećan sam i ponosan na ostvareno ove godine. Zbog loših uslova za igru došao je ovakav rezultat. Igraćemo plej-of u martu. Naš cilj je da dođemo do Lige A, imamo i cilj da se plasiramo na Svjetsko prvenstvo. Sa igračima koji imaju veliki potencijal, u narednom periodu očekujemo da će biti sve bolji, a samim tim naš rezultat će biti zapaženiji”.

Pročitajte i ovo: Favoriti po planu, “sokoli” protiv Turske najavili bolje dane