Napoli remijem sa Fiorentinom polako pozdravlja Evropu

U prvom susretu 37. kola Serije A Fiorentina je na svom terenu odigrala neriješeno sa Napolijem (2:2).

Napoli je sezonu počeo kao branioc titule, ali bi ona mogla biti katastrofalna i ne samo zbog toga što nisu uspjeli da odbrane totulu, već što nisu uspjeli da ostvare osnovni cilj – plasman u Ligu šampiona.

Nakon remija u Firenci teško da će moći da se domognu i takmičenja u eurokupovima naredne sezone.

Tačnije, ostala je mala šansa da se nađe u Ligi Konferencije. Trenutno je Napoli deveti sa dva boda manje u odnosu na Fiorentinu koja zauzima mjesto koje vodi u treće po renomeu UEFA takmičenje. Ali i utakmicu više. Dakle, šansa da sustigne Fiorentinu jeste samo ukoliko Fiorentina izgubi obje utakmice do kraja, a Napoli u posljednjem kolu pobijedi.

Fjorentina bi to mjesto mogla da im otvori osvajanjem Lige Konferencija, ali to znači da će morati da čekaju, što nisu morali da su slavili u večerašnjoj utakmici u kojoj su za isto imali više prilika.

Poveli su već u osmom mintu golom Rahmanija. Ipak, Viola je preokrenula do polvuremena golovima Biragija u 40. i Enzole u 42. minutu.

Kviča Kvaratshelija je u 57. minutu donio izjednačenje, ali u narednih više od pola sata Fiorentina je odoljela i osvojila slađi bod.