Navijači Liona kivni na Tekstora: Mora da ode!

Nakon što je Nacionalna komisija za kontrolu fudbalski klubova izbacila Olimpik Lion u drugi rang francuskog fudbala, navijači kluba su, malo je reći, izgubili strpljenje.

Najava žalbe na odluku o izbacivanju Olimpika iz Liona ne uliva navijačima nikakvo povjerenje. Bijes je kuliminirao dva dana nakon odluke Nacionalne komisije za kontolu fudbalskih klubova o izbacivanju Olimpika iz Lige 1 zbog dugovanja koja dostižu skoro pola milijarde evra.

Navijači, grad, nekadašnji igrači i treneri upozoravaju da Džon Tekstor – mora da ode kako bi se izbjegao „Bordo scenario“.

Olimpiku je uz izbacivanje iz lige zabranjena i registracija igrača, a očekivano klub će vjerovatno biti izbačen i iz evropskih takmičenja.

Teško da će žalba uroditi plodom, iako Tekstor tvrdi da su vlasnici akcija „unijeli“ novac u klub i da ga, uz potencijalnu prodaju Kristal Palasa, ima dovoljno da budu ispunjeni zahtjevi DNCG, jer je odluka vjerovatno i donijeta uz konsultacije sa UEFA koja je još prošle godine kaznila Olimpik.

Predvođeni organizovanim navijačkim grupama, navijači su riješili da iskažu nezadovoljstvo. Upozoravaju da način na koji Tekstor vodi klub nije ni dobar ni održiv, pa je klupska prodavnica osvanula sa porukom vlasniku da je vrijeme da ode.

Navijači se i okupljaju po gradu šaljući istu poruku. A istu poruku u razgovorima za francuske medije šalju i bivši igrači i treneri kluba.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.