Nojer potpisao!

Iskusni njemački golman Manuel Nojer ući će u svoju 16. sezonu među stativama Bajerna, pošto je danas zvanično produžio ugovor sa bavarskim velikanom do ljeta 2027. godine.

Iako je propustio značajan dio tekuće sezone zbog povrede, veteran je po povratku na teren potvrdio klasu i dokazao da najtrofejniji njemački klub u ovom trenutku nema bolju opciju na golu, pa je nastavak saradnje bio potpuno logičan slijed događaja.

Odluka o produžetku ugovora dugo je sazrijevala, a Nojer je izabrao sam finiš sezone kako bi ozvaničio odluku, nakon što je bio siguran da je i dalje kadar da brani na najvišem nivou.

„Nisam žurio sa donošenjem ove odluke i sada sam zaista srećan. Sve je ovdje baš kako treba i sa ovim timom možemo da pobijedimo bilo koga. Uživam da svakodnevno idem u Zebener štrase i dajem sve od sebe“, izjavio je Nojer, dodajući da ga raduje i sve jača konkurencija među stativama.

Nojer je na „Alijanc arenu“ stigao na ljeto 2011. godine iz Šalkea, a tokom deceniju i po u Minhenu uspio je da se probije do pete pozicije na vječnoj listi igrača sa najviše nastupa u istoriji kluba.