Pariz Sen Žermen nakon nevjerovatnog preokreta izbacio Atalantu

Pariz Sen Žermen igraće u polufinalu . Šampion Francuske je na lisabonskom ”Lužu” nakon nevjerovatnog preokreta savladao Atalantu – 2:1 (0:1).

Sjajan početak meča i prva prilika već nakon tri minuta igre. Papu Gomez se našao u dobroj prilici, ali je šutirao pravo u Kejlora Navasa.

Desetak sekundi kasnije zicer za Nejmara. Ipak, situaciju ”1 na 1” Brazilac ne koristi i šutira pored gola.

Atalanta je djelovala veoma dobro. Timu iz Bergama hrabra igra se isplatila u 27. minutu.

Lopta je nekako stigla do Marija Pašalića koji je sjajnim udarcem savladao Navasa – 1:0.

Svega minut kasnije moglo je biti 1:1. Ponovo je Nejmar bio u šansi, ali je lopta nakon udarca sa 20 metara završila pored gola.

Tim iz Bergama je igrao veoma dobro, a PSŽ nije uspijevao bukvalno da se sastavi.

Istina, mogli su Parižani poravnati u 42. minutu, ali je Nejmar još jednom imao katastrofalnu realizaciju.

U nastavku Parižani su preuzimali terensku inicijativu. Međutim prvu šansu vidjeli smo pred golom Kejlora Navasa kada je Đimšiti sa ivice peterca ”tukao” pored gola.

Tuhel je na pola sata igre do kraja uveo Mbapea i to se odmah osjetilo u igri Parižana.

Pariz Sen Žermen je pritiskao protivnika a Mbape je prijetio u 74., 80. i 81. minutu, ipak, Sportijelo je sačuvao svoju mrežu.

Kako se bližio kraj utakmice pritisak PSŽ-a bivao je sve jači, a Atalanta je odolijevala sve do posljednjih minuta.

Prvo je Markinjos izjednačio u 90. minutu.

Ali to nije bilo sve, Mbape je asistriao Čupomotingu koji je u 93. minutu preokrenuo na 2:1 čime je donio polufinale za Pariz Sen Žermen.