Partizan siguran protiv Voždovca, Rikardo oborio Kežmanov rekord

Fudbaleri Partizana ubjedljivo su savladali Voždovac 3:0 na gostovanu u pretposlednjem kolu Superlige.

Sve je praktično bilo riješeno već u prvom poluvremenu kada je dva gola, oba iz penala, postigao najbolji strijelac crno-bijelih Rikardo Gomeš.

Rikardo je tako sa ukupno 37 golova u sezoni oborio rekord Mateje Kežmana koji je postigao najviše golova za Partizan u jednoj sezoni.

Imala je ekipa Voždovca i neke dobre prilike u drugom poluvremenu gdje im je malo nedostajalo da smanje prednost rivala, ali su kažnjeni sredinom drugog poluvremena kada je Vujačić posle odličnog centaršuta Jojića iz kornera glavom poslao loptu u mrežu domaćina.

Ovom pobjedom Partizan je došao na dva boda zaostatka iza Crvene zvezde, a do kraja Superlige ostalo je da se odigra još jedno kolo.