Partizan zapečatio drugo mjesto!

Fudbaleri Partizana savladali su Čukarički rezultatom 1:0 i tako potvrdili drugo mjesto na tabeli, ali i mjesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Ekipa Alberta Nađa počeće trku za najkvalitetnije klupsko takmičenje iz drugog kruga i grupe nepovlašćenih timova.

Porazom u pretposljednjem kolu, Čukarički je dospio u tešku poziciju, posljednju rundu i gostovanje Crvenoj zvezdi dočekuje na šestom mjestu, sa bodom zaostatka iza pete Vojvodine i tri iza teoretski nedostižnog Radničkog 1923.

Partizan je do prednosti na Banovom brdu stigao sasvim neočekivano – iz prve šanse. Igrao se 55. minut, Ksander Severina odlično se izborio za poziciju i sa 15 metara pogodio gol Filipa Samurovića.

Golman Čukaričkog nije imao šanse, ekipa Alberta Nađa stigla je do velike prednosti.

Čovjek odluke i motor Partizanovog tima ponovo je bio Aleksandar Jovanović.

Golman novopromovisanog viceprvaka briljirao je u prvom poluvremenu i zaustavio domaćine u pet izvanrednoh prilika.

Raspadala se odbrana crno-bijelog tima, ali je sjajni čuvar mreže beskompromisno zatvarao rupe i bacao Đorđa Jovanovića i saigrače u očaj.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.