Penali ostavili Lacio bez polufinala - Bodo Glimt nastavio da sanja

Fudbaleri Bodo Glimta posljednji su polufinalisti Lige Evrope.

Norveški predstavnik do istorijskog uspjeha stigao je preko Lacija i to nakon penal serije u kojoj su trijumfovali sa 3:2.

Lacio je u 90 minuta igre dobio sa 2:0, anulirao poraz iz prvog meča. potom je imao i 3:1 u produžecima, ali su gosti izborili penale u kojima su upotpunili senzaciju.

Rimljani su večeras na vrijeme postigli prvi gol – pošto je Kasteljanos majstorski pogodio u 21. minutu.

Ređale su se šanse pred golom Bodo Glimta, a do drugog gola domaćin je stigao u 92. minutu preko Noslina.

Lacio je krenuo dobro i u produžetke, Dija je u 100. minutu donio 3:0 Rimljanima, ali se nakon toga Baronijeva ekipa neobjašnjivo povukla.

To su gosti iskoristili pa su golom Helmarsena u 109. minutu stigli do gola koji im je donio jedanaesterce.

U penal seriji za Lacio su bili neprecizni Čauna, Noslin i Kasteljanos naspram dva promašaja Norvžena – Hauge, Berg.

Bodo Glimt će u polufinalu igrati protiv Totenhema, dok drugi par čine Junajted – Atletik Bilbao.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.