NA DANAŠNJI DAN: Petarda Reala kao osveta u El Klasiku, het-trik Zamorana (VIDEO)

Na današnji dan, 1995. godine fudbaleri Real Madrida i Barselona sastali su se u okviru 16. kola španske La Lige, a nakon što su godinu dana ranije poraženi od najvećeg rivala rezultatom 5:0 na “Nou Kampu” uslijedila je osveta “kraljevskog kluba” na “Santijago Bernabeuu”.

Heroj ove pobjede bio je Ivan Zamorano koji je postigao het-trik već u prvom poluvremenu.

Dirigovao je igrom Madriđana Mikel Laudrup na sredini terena, a u napadu je uz čuvenog čileanskog reprezentativca djelovao mladi 18-godišnji Raul.

Zamorano je mrežu Barselone pogađao u 5, 21. i 39. minutu.

Crveni karton Stoičkova u 44. minutu olakšao je posao Realu.

Uslijedili su napadi u drugom poluvremenu, a silno motivisan da zatrese mrežu u derbiju bio je Luis Enrike koji je nastupao u dresu “kraljevskog kluba”.

Trud mu se isplatio u 68. minutu kada je potpisao ubjedljivu pobjedu ekipe Horhe Valdana.

Tačku na ovaj meč i rezultat 5:0 stavio je Amaviska dva minuta kasnije.

Bila je ovo Realova osveta Barseloni za poraz iz prethodne sezone kada je, devetog januara Romario na Naou Kampu postigao het-trik, a Kuman i Iglesias kompletirali “petardu”.

Od het-trika Zamorana nijedan igrač Reala nije uspio da postigne tri gola u “el klasiku” na Santijago Bernabeuu do danas, a jedini het-trik u dresu “los blankosa” od tada viđen je prošle sezone na “Nou Kampu” u režiji Karima Benzeme.

Ivan Zamorano je legendarni čileanski napadač koji je od 1996. godine prešao u redove milanskog Intera, gdje je nosio dres sa brojem 8+1.

Nakon ovog meča ostala je zapisana njegova izjava koju je prenio popularni sportski portal “Goal”, a u kojoj je veličao partiju Luisa Enrikea.

“Te večeri sam bio ključna figura u pobjedi, postigavši tri gola i pogodivši okvir. U drugom poluvremenu Luis Enrike je dao četvrti gol. Bilo je to istorijsko veče i slatka osveta za prethodnu godinu u kojoj nas je Barsa dobila 5:0 na “Nou Kampu”, rekao je Zamorano i dodao:

“Kao igrač Enrike se za “El Klasiko” pripremao na jedinstveni način. Jako je strastven i to se odrazilo na njegov način treniranja, način igre, a i u govoru. U “El Klasiku” se potpuno transformisao i imao je strašnu želju da pobijedi Barsu. Tu svoju posebnost prenio je na svoju ekipu danas”.