Pirova pobjeda Liverpula, slavlje Rome na krcatom "Olimpiku"

Fudbaleri Atalante eliminisali su Liverpul i time prošli u polufinala Lige Evrope.

Nakon trijumfa od 3:0 na “Enfildu”, Atalanta je izgubila sa prihvatljivih 1:0 od Liverpula.

“Redsi” ni večeras nisu bili na željenom nivou, mada su u pravo vrijeme postigli vodeći gol. Igrao se sedmi minut kada je Salah pogodio.

Imao je Klopov tim vremena da “zakuva” utakmicu, imao je i prilika, ali je hrabra Atalanta odoljela i sačuvala stečenu prednost.

REGISTRUJTE SE uz promo kod SPORT i prva doza bonusa dolazi odmah nakon toga!

Tim iz Bergama u polufinalu će igrati protiv Leverkuzena koji je, poslije pobjede od 2:0, u Londonu odigrao 1:1 protiv Vest Hema.

Novi šampion Njemačke i u 48. utakmici ove sezone nije doživio poraz.

Antonio je doveo domaćina u vođstvo, ali je Frimpong u samom finišu postavio konačan rezultat.

Liga Evrope
Reuters/Daniele Mascolo

Mjesto u polufinalu obezbijedila je i Roma, novom pobjedom nad Milanom – 2:1 (prvi meč 1:0).

Manćini u 12. i Dibala deset minuta kasnije donijeli su “vučici” lijepu prednost, a nije je ni poremetio ni crveni katon Čelika u 31. minutu.

Milan je bio jalov, a samo je u finišu ublažio pora golom Gabije.

Roma će u polufinalu igrati protiv Marseja koji je nakon penala (4:2) eliminisao Benfiku.

Marsej je 79. minutu golom Mumbanje “poništio” pobjedu Benfike iz prvog meča (2:1), a onda se nakon produžetaka otišlo u penale.

Uspješnija je bila francuska ekipa, a heroj je bio golman Lopes koji je odbranio dva penala.