Klubovi iz Premijer lige odobrili su promjene finansijskih propisa takmičenja, uprkos sporu koji su imali sa Sitijem.
U pitanju su pravila Transakcije povezanih lica, osmišljeni kako bi se obezbijedilo pravedno tržište i kako bi se očuvao “kompetetivni balans” Premijer lige, a odnose se na komercijalne ugovore sa organizacijama blisko povezanim sa vlasnicima klubova.
Prošlog mjeseca su i Premijer liga, i Mančester siti proglasili pobjedu nakon spora o tim propisima pred arbitražnim panelom. Premijer liga je tvrdila da je tribunal donio zaključak da je većina propisa neophodno i da su odbacili većinu žalbi Mančester sitija, dok je Mančester siti pozdravio odluku arbitražnog panela i tvrdio da su propisi proglašeni neregularnim, i da je Premijer liga “zloupotrijebila svoju dominantnu poziciju”.
Premijer liga je obezbijedila 14 neophodnih glasova od svojih članova kako bi promenila propise, dok su Mančester siti, Aston Vila, Njukasl i Notingem Forest glasali protiv.
Man City defeated as Premier League approves new sponsorship ruleshttps://t.co/xUyOJ9RMzp
— Martyn Ziegler (@martynziegler) November 22, 2024
Arsenal, Bornmut, Brentford, Fulam, Liverpul, Mančester junajted, Vest Hem i Vulverhempton su podržali odluku Premijer lige tokom arbitraže ovog ljeta.
Premijer liga je od svojih članova tražila da glasaju za promjene koje bi finasijske propise uskladile sa zakonima konkurencije Ujedinjenog Kraljevstva.
Advokat Mančester sitija Sajmon Klif pisao je Fudbalskom savezu Engleske i ostalim 19 klubovima Premijer lige, kako bi ih upozorio da promjene propisa sa sobom nose “materijalni zakonski rizik”.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.


