Engleska Premijer liga planira da uvede minimalnu kaznu oduzimanja šest bodova za kršenja novih mjera pravila o trošenju.
Prema nacrtu predloga za uvođenje sistema odnosa troškova ekipe ‘squad-cost-ratio’ odnosno SCR, koji je ove sedmice predstavljen klubovima Premijer lige na sastanku akcionara, po prvi put bi bio uveden fiksni sistem kazni za prekoračenje dozvoljene potrošnje.
Klub koji prekrši pravila SCR za 30 odsto biće kažnjen oduzimanjem šest bodova. Za ozbiljnija prekoračenja limita troškova, dodatni bodovi bi se oduzimali po progresivnoj skali.
So let me get this straight:
— Martin Leonard (@MartoLenardo) May 29, 2025
Man United: finish 15th and are planning on spending 100mil+
Man City: 115 cases and have spent over 180mil+ in January and now planning a rebuild for the summer.
Chelsea: spent billions since Todd Boehly and done lope holes to give players big… pic.twitter.com/IWeX7lBaHh
Ograničenje troškova odnosi se na potrošnju za transfere, plate igrača i agenata, koja ne smije prelaziti 85 odsto prihoda kluba. Manja prekoračenja bi se kažnjavala novčanom kaznom vezanom za procenat prekoračenja.
SCR sistem bi radio u realnom vremenu, umjesto retroaktivno, što bi omogućilo ligi da prati troškove tokom sezone i primjenjuje sankcije po potrebi. Retroaktivna primjena PSR pravila stvarala je probleme i tenzije među klubovima.
Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.


