Engleski Liga kup - Premijerligaši dominirali protiv autsajdera

U 3. kolu engleskog Liga kupa, ekipe Mančester sitija, Njukasla, Totenhema i Arsenala lako su prošli u narednu rundu.

Mančester siti nije imao većih problema na gostovanju trećeligašu Hadersfildu, koji je pobjeđen sa 2:0.

Pretežno rezervni sastav “građana” predvodio je Fil Foden, koji je načeo rivala u 18. minutu, a onda i asistirao Savinju u 74. za dupliranje prednosti i postavljanje konačnog rezultata.

Totenhem je sa 3:0 na domaćem terenu ugasio ionako male nade trećeligaša Donkastera.

Pitanje pobjednika je riješeno već u 17. minutu, nakon gola Palinje i autogola Mekgrata, pošto je na semaforu već tada stajalo 2:0. Za konačan ishod pobrinuo se Brenan Džonson u 94. minutu.

Njukasl ne briljira ove sezone, ali to nije značilo da će ga trećeligaš Bredford siti namučiti – bilo je 4:1 za premijerligaša.

Za samo dva minuta postigle su dva gola “svrake” – preko Žoelintona u 17. i Osule u 19. minutu. Ista dva igrača postigla su još dva gola u drugom poluvremenu, u 75. i 87. minutu, a počasni gol za goste bio je djelo Endija Kuka u 79.

Najviše problema imao je Arsenal, čiji navijači su strepjeli maltene sve do posljednjeg sudijskog zvižduka protiv trećeligaša Port Vejla.

Na kraju, ipak, 2:0 za “tobdžije” u Stouku. Arsenal je poveo već u 8. minutu utakmice, a strijelac je bio novajlila Ebereči Eze. Gajili su domaći kakvu-takvu nadu jer gosti nijesu uspijevali da postignu drugi gol, ali je istu ugasio Trosar u 86. minutu kada je pogodio za 0:2.

Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.