Selektor Robert Prosinečki pohvalio “sokole” za partiju kraj Bistrice
Nije Robert Prosinečki štedio komplimente na račun svojih izabranika nakon pobjede nad Turskom.
Sve zasluge za uspjeh pripisao je “sokolima”.
“Momci su dali sve od sebe, odigrali su fenomenalnu utakmicu. Turska je sjajna ekipa, njihovi igrači nastupaju za Real, Juventus, Benfiku. Mislim da smo pogodili taktički, da su istrčali fenomenalno, Krstović je dao tri pogotka”, kazao je Prosinečki za Javni servis.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.
Pohvalio je i momke koji su prvi put osjetili ovakve utakmice.
“Imali smo praktično dva debitanta, Vukotić koji je prvi put počeo i Gašević koji je odigrao fenomenalno. Srećni smo jer smo pobijedili jednu od najjačih evropskih reprezentacija. Izvanredan naboj smo imali. Trkački i taktički smo bili sjajni. Malo nas je pomazila sreća. Ovo je velika noć za Krstovića, ali i za sve nas”, istakao je hrvatski stručnjak.
Glavno pitanje sada je hoće li Prosinečki ostati na klupi nacionalnog tima.
“Sjutra ću otići do Fudbalskog saveza. Više će se nakon toga znati”, kratko je dodao legendarni fudbaler.


