Prvi čovjek Maribora ljut na Crnogorca: Đalović nas je razočarao

Prvi čovjek slovenačkog Maribora, Čem Bazgul, govorio je za medije u vezi raskida saradnje sa crnogorskim stručnjakom Radomirom Đalovićem.

Radomir Đalović je na klupi Maribora proveo svega 16 dana, a podnio je ostavku nakon što ga je jedan od igrača udario tokom tuče na treningu.

Bendžamin Teteh i Omar Rekik su se sukobili, ali na kraju je cijenu platio Đalović.

”Kao što svi znate, rastali smo se sa Radomirom Đalovićem, našim prethodnim glavnim trenerom. Želio bih da objasnim, da dam neke informacije o razlozima zašto je to tako. I o incidentu za koji znate da se dogodio tokom treninga. U srijedu, na treningu na kojem sam i ja bio prisutan – gledao sam ga, pa mi je lakše da objasnim stvari koje sam vidio svojim očima – dva igrača, svi znate njihova imena, Teteh i Rekik, bili su uključeni u sasvim normalne fudbalske duele, akcije.” započeo je Bazgul.

”Jedan od igrača je rekao drugom da je start bio prejak za njega, da bi ga drugi igrač mogao povrijediti pred važnu utakmicu koja je pred nama ovog vikenda. I na trenutak se naljutio. Mislim da se svi slažemo da nemamo o čemu da razgovaramo. Da su to stvari koje se svakodnevno dešavaju na fudbalskim terenima.” dodao je.

Potom je incident eskalirao.

”Ali posle tog incidenta, stvari su se brzo pogoršale. Dva igrača su htjela da se potuku. Da li je to prihvatljivo? Nikada. Nikada ne smijemo dozvoliti nijednom igraču Maribora da udari drugog igrača. Ne dozvoljavamo nikakve tuče u našoj porodici. Mnogo toga se može desiti u fudbalu. Ovaj sukob je, slažem se, bio van granica. Udariti nekoga, to je neprihvatljivo. Tokom tuče, svi ljudi okolo, igrači, treneri, odmah su skočili. I zaustavili ono što se dešavalo. Sve se to dogodilo u roku od pet ili deset sekundi.”

”Tokom tuče, nekoliko ljudi je udareno, određeni igrači. Trener je odmah poslao oba igrača u svlačionicu i to je savršena odluka trenera. Oba igrača su zajedno otišla u svlačionicu. Bez ikakvih problema među njima. Jer poslije deset sekundi sve je bilo gotovo.”

Prvi čovjek Maribora je potom rekao da je trening nastavljen narednih 30-45 minuta i da su odmah poslije treninga oba igrača otišla pravo kod trenera da se izvine zbog tuče.

”Potukli su se, pa su željeli da se izvine. Odmah su došli kod mene. Bilo im je jako žao zbog onoga što su uradili. Željeli su da dođu do trenera. I do ove tačke, stvari nijesu normalne, već stvari koje se mogu desiti u fudbalskom klubu. To se desilo milijardu puta. Tek poslije nekog vremena Teteh, Rekik i ja smo saznali da je tokom tuče udaren i naš trener. Prije toga, iako sam sve vidio svojim očima, to nijesam vidio. Poslije incidenta, razgovarao sam sa mnogim igračima koji su bili umješani u cijelu stvar, niko nije vidio ko je u toj gomili udaren, koji igrač, koji trener.”

”Jedino što se desilo jeste da su dva igrača htjela da se potuku pet do deset sekundi. Ponoviću to. Iznova i iznova. Unutar porodice se takve stvari dešavaju. I mora biti posljedica, jer je ovo neprihvatljivo. Ali unutar porodice moramo ovo riješiti. I da su se stvari ovdje završile, onda najvjerovatnije ne bih bio ovdje danas, najvjerovatnije ne bih objašnjavao o ovome. Vjerovatno ne bismo imali promjenu trenera. U normalnim okolnostima, ovo se ne bi dogodilo.” nastavio je Bazgul sa monologom.

Potom je uputio kritike na račun Radomira Đalovića.

”U normalnim okolnostima, očekivao bih da naš glavni trener riješi ovu situaciju. Ili da bude dio rješenja sa ostalima. Očekivao bih da dođe i nešto kaže. Postoji mnogo opcija. Mogao je da kaže da više ne želi da vidi ova dva igrača, da želi da ih kazni. “U redu, treneru, uz vas smo”. Mi svo vrijeme stojimo iza našeg trenera. Nadamo se da se takve stvari nikada više neće ponoviti, ali uvijek stojimo iza našeg trenera. Šta god da je došlo sa njegove strane, bili smo spremni da ga podržimo u ovome. Jer osjećamo isto kao i on: Glavni trener ne smije da primi udarac. Namjerni ili nenamjerni.”

”Ovo je neprihvatljivo. Ali istovremeno, veoma je važno da li je bilo namjerno ili ne. I umjesto da dođe i riješi stvar, mogao je to da uradi na drugačiji način: mogao je kao glavni trener da kaže da sve to treba da zataškamo. Mogao je da kaže da ne treba da pravimo veliku stvar od ovoga prije važne utakmice sa Celjem. Glavni trener je mogao da razgovara sa grupom, da im kaže da je ovo neprihvatljivo.”

”Siguran sam da bi u ovom slučaju bio u još boljoj poziciji kao glavni trener. Imao je dobre šanse da oko sebe ima grupu igrača koji bi se borili za njega. Nažalost po nas, trener je odlučio da ode. Da ode i uzme ljekarski izvještaj. Odlučio je da ode i kaže nam da će nas kontaktirati njegov advokat. Umjesto da riješi problem prije veoma važne utakmice, u trenutku kada nam je bio najpotrebniji, odlučio je da nastavi na ovaj način. Zato smo veoma razočarani njegovim ponašanjem.” podvukao je prvi čovjek Maribora.

Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.

4 Komentara

    Posla bih i ja

    Pa normalno

    U pravu je

    Tako je!

Komentarisanje nije dozvoljeno.