Furiozan finiš Reala, Barsa pala u nadoknadi na "Bernabeu" (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida su nakon pobjede nad Mančester Sitijem u Ligi šampiona večeras slavili i trijumf nad svojim vječitim rivalom Barselonom u El klasiku rezultatom 3:2.

Mirno je počeo španski derbi u Madridu, ali je agresivnije u napad krenuo domaćin.

No, prvu važnu priliku imala je Barselona, a sjajno je iskoristio Rafinja koji je poslao sjajan centaršut za Kristensena koji je nadskočio odbranu Reala i tresao mrežu domaćina – 1:0 za Barselonu.

Sedam minuta nakon toga priliku je imao i Vinisijus kom je Toni Kros iz kornera poslao loptu, ali je ovaj istu poslao pored gola.

Na drugoj strani pokušao je Lamin Jamal koji je obećavajući šut uputio u donji desni ugao nakon svoje divne solo trke, ali je Lunin pročitao njegovu namjeru.

Veliku grešku napravio je Pau Kubarsi koji je faulirao protivnika, pa je Realu dosuđen penal.

Loptu je na bijelu tačku postavio Vinisijus, koji je sjajno poslao iza Ter Štegenovih leđa.

Imala je Barselona gol prednosti i u 29. minutu, ali slavlje je kratko trajalo pošto ga je VAR poništio…

Do kraja poluvremena najveću šansu imao je Ilkai Gundogan, ali je iz slobodnog udarca loptu poslao tik iznad prečke.

Nervozno su obje ekipe počele drugo poluvrijeme, ali su u igri nerava na kratko pobjedu odnijeli fudbaleri Barselone.

Mirnom igrom su u 69. minutu stvorili sjajnu priliku ta Fermina Lopeta koji je loptu poslao u gol Reala.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Nisu mnogo gubili vrijeme Madriđani, Vinisijus je u 73. minutu poslao loptu Vaskezu koji je matirao Ter Štegena za novo izjednačenje – 2:2.

Kada je izgledalo da će se El klasiko završiti bez pobjednika, sve je začinio Džud Belingem u 91. minutu.

Lukas Vaskez je bio asistent, a Belingem je precizno poslao ispod prečke i postavio konačnih 3:2.