Real udario po džepu Čuamenija i Valverdea

Nakon skandalozne tuče na treningu između Oreljana Čuamenija i Federika Valverdea, Real je odlučio da kazni oba igrača.

Brujali su španski mediji o sukobu između Oreljena Čuamenija i Federika Valverdea, Marka je objavila da je Valverde povredu zaradio slučajno, AS je sa druge strane istakao da ga je Čuameni dobro nokautirao, a konačno se o cijeloj sitauaciji oglasio i španski gigant i to drakonskom kaznom.

Naime, Real je prema navodima AS-a odlučio da kazni oba fudbalera jednako, po 500.000 evra. Takođe, rečeno je da drugih sanckija neće biti, jer su obojica odlučili da se izvine jedan drugom, kao i cijelom kolektivu Real Madrida te im je sa te strane oprošteno.

Španski klub je disciplinski dosije povodom aktuelne situacije otvorio još u četvrtak prema navodima istog lista, a fudbaleri su istog dana pružili ruku pomirenja uvidjevši svoje greške. Ali ugled kluba je ono što je najvažnije kada je u pitanju Real Madrid, te je bilo jasno da će klub staviti do znanja njima dvojici, ali i kompletnoj fudbalskoj javnosti da su ovakve stvari nedopustive.

Jasno je da je situacija u Realu daleko od dobre generalno, naročito zbog rezultata koji uopšte nijesu sjajni ove sezone. Ne treba ni napominjati da će ovaj sukob samo dodatno razgaliti čelnike Kraljevskog kluba predvođene Florentinom Peresom. Razni ishodi su mogući, a jedini zaključak koji je trenutno moguće izvesti uzimajući širu sliku u obzir – biće velikih promjena na ljeto.