Rumunima pobjeda i žestoke kazne

UEFA je donijela odluku u vezi kontroverznog meča koji je na kraju prekinut između Rumunije i Kosova.

Rumunija je dobila nova tri boda za zelenim stolom, ali ipak nijesu previše zadovoljni odlukom, obzirom da su ‘popili’ kaznu od 128.000 eura zbog propusta u organizaciji i navijača.

” 3:0 za Rumuniju, u redu, to je normalno, ali ostalo je sramota. Ogorčen sam. Niko nije vodio računa o tome da su nas sat vremena držali na terenu. Niko nije vodio računa o njihovim izjavama, njihovim lažima, svlačionici. Poštujem igrače, ali i oni su morali da poštuju ideju sporta. To je politička odluka. Da ne uznemiravam nikoga. Nemojte podsticati takve gestove. Kasnije se isto može dogoditi. Niko više ne razmišlja o posljedicama.” ljut je bio selektor Lučesku.

Fudbalski savez Rumunije dobio je kaznu od 50.000 eura zbog rasističkog ili diskriminatorskog ponašanja navijača, 30.000 eura zbog političkih provokacija i 9.000 eura za ubacivanje predmeta u teren.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.