SERIJA A: Velika pobjeda Salernitane, opstanak na vidiku

Fudbaleri Salernitane zabilježili su veliku pobjedu u Salernu savladavši Sasuolo rezultatom 3:0 u okviru 31. kola Serije A i tako napravili veliki korak ka opstanku u ligi.

U borbi za opstanak Serije A važan je svaki bod, a nakon pobjede Verone u Bolonji stigao je odgovor Salernitane na današnjem meču protiv Sasuola.

Ekipa iz Salerna je stigla do ubjedljivog trijumfa i pobjede i tako se odlijepila na sedam bodova prednosti u odnosu na Veronu koja je prva ispod crte.

Domaći su poveli već u devetom minutu golom Pirole, da bi prednost u 20. minutu udvostručio Dia.

Konačan rezultat meča postavio je Kulibali kada je iskoristio asistenciju Die i lako savladao golmana Sasuola Konsiljia.

U narednom kolu Salernitanu čeka teško gostovanje Napoliju, dok će Sasuolo dočekati Empoli.