SERIJA A: Sasuolo slavio protiv Fiorentine, Leće neriješeno sa Kaljarijem

U 19. kolu Serije A slavili su Monca i Sasuolo, dok je Leće na domaćem terenu odigrao neriješeno protiv Kaljarija.

Monca je savladala Frozinone rezultatom 3:2.

Vodili su 3:0 golovima Danija Mote u 18. minutu, pa Karbonija u 45. i autogolom Sulea u 55. minutu, a Frozinone je smanjio na 3:2 golovima Haruija u 56. minutu i Soulea u 76., ali do kraja nisu mogli do izjednačenja.

U utakmici između Lećea i Kaljarija nije bilo pobjednika, već je završena rezultatom 1:1.

Leće je u 31. minutu poveo golom Džendrija. Ipak, Oristano je golom u 68. minutu donio bod ekipi sa Sardinije.

U posljednjem meču 19. kola Serije A Sasuolo je na domaćem terenu savladao Fiorentinu golom Pinamontija u devetom minutu igre.

Činjenica je da su imali i mnogo sreće pošto je Fiorentina imala dosta sjajnih prilika.

Među njima izdvaja penal u 64. minutu koji je odbranio Konsilji. Tri minuta kasnije na intervenciju VAR gol Martinesa Kvarte je poništen zbog ofsajda.